Odpowiednio prowadzona terapia wraz z powyższymi słuchawkami skutecznie przyspiesza naukę czytania i pisania, poprawia uwagę i koncentrację oraz rozumienie i pamięć, prawidłową artykulację, wydolność do dłuższej nauki. 


TRENINGI SŁUCHOWE

ZALECANE DLA DZIECI MAJĄCYCH:

  • PROBLEMY Z KONCENTRACJĄ UWAGI

  • TRUDNOŚCI W NAUCE CZYTANIA I PISANIA

  • TRUDNOŚCI Z KONTROLOWANIEM EMOCJI

  • ZABURZENIA PRZETWARZANIA SŁUCHOWEGO

  • ZABURZENIA HIPERKINETYCZNE

  • nieprawidłowy rozwój mowy

 

 

 
.

 

TRENING CZYTANIA ZE SŁUCHWAKAMI FORBRAIN

TRENING m. NEUROFLOW

jest to Aktywny Trening Słuchowy dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, u których występują: trudności w skupieniu uwagi i rozumieniu przekazów słownych, trudności w nauce, pisaniu i czytaniu, problemy w nauce języków obcych, trudności w funkcjonowaniu w otoczeniu hałaśliwym. Wymaga współpracy z Rodzicem i aktywnego udziału dziecka w ćwiczeniach, angażujących koncentrację uwagi, pamięć, rozumienie, myślenie przyczynowo-skutkowe, funkcje słuchowo – językowe.

TRENING JOHANSENA

Już od grudnia oferujemy trening słuchowy m. Johansena. Jest on zarówno dla dzieci od 3 r.ż.i dorosłych. Szczególnie zalecany dla osób, u których występują: nieprawidłowości w rozwoju mowy, trudności w koncentracji uwagi i z uwagą słuchową, zakłócenia przetwarzania słuchowego (CAPD, tzw. niedosłuch centralny), problemy szkolne, ADHD, zaburzenia percepcji słuchowej, trudności w rozumieniu i zapamiętywaniu poleceń, trudności w nauce języków obcych, nadwrażliwość słuchowa, migreny, stany obniżonego nastroju (depresyjne).
Trening może odbywać się w domu. Terapia trwa minimum 6-8 miesięcy, najczęściej około roku. Co 4-6 tygodni odbywa się kontrolna diagnoza w celu zmiany programu muzycznego. Polega na kilkunastominutowym osłuchiwaniu muzyki.

Przycisk

CTRD

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU DZIECKA
UL. UNICZOWSKA 16, 40-748 KATOWICE